MISJA KLUBU

Naszym głównym celem jest popularyzacja siatkówki poprzez profesjonalne szkolenie przyszłych mistrzów. Uczymy naszą młodzież pracy zespołowej, odpowiedzialności i szacunku. Oprócz tego kładziemy również duży nacisk na edukacje naszych podopiecznych.

HISTORIA KLUBU

SMS Sparta Kraków został założony w czerwcu 2012 r. przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie w ramach wspólnej inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców uczniów oraz dyrektora szkoły. Chcieliśmy stworzyć możliwość dla dzieci i młodzieży uprawiania piłki siatkowej na wysokim poziomie. Pierwszym Prezesem klubu był Tomasz Gajewski. Obecnie stanowisko to zajmuje Kacper Osuch.

Niedługo potem podpisano umowę na mocy której ZSOS nr 2 w Krakowie dołączyła do ogólnopolskiego programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Program dzięki któremu tysiące utalentowanych młodych adeptów piłki siatkowej w całej Polsce ma doskonałe warunki do szkolenia sportowego. Należy podkreślić, że SOS przy ZSOS 2 w Krakowie na przestrzeni ostatnich kilku lat dorobił się miana jednego z najlepiej działających i największych ośrodków w kraju czego dowodem mogą być często organizowane akcje szkoleniowe w naszej szkole.

W maju 2016 r. zorganizowaliśmy I edycję rozgrywanego co roku Turnieju „Wawelskiego Smoka. Rozgrywany jest pod patronatem prezydenta miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego. Z roku na rok organizowany jest na co raz większą skalę gromadząc na obiektach liczbę około 1000 uczestników.

Jako klub organizujemy obozy szkoleniowe w okresie letnim i zimowym, a także bierzemy częsty udział w turniejach towarzyskich w Polsce oraz za granicą.

We wrześniu 2016 r. swoją działalność rozpoczęło I Liceum Sportowe w Krakowie działające przy ZSOS 2 umożliwiając uczniom kontynuację nauki i szkolenia sportowego także na poziomie liceum. Trzy lata później przy liceum powstały oddziały Szkoły Mistrzostwa Sportowego co nie tylko podniosło rangę szkoły ale także stworzyło szansę uczniom na niespotykany dotąd rozwój.

Można śmiało powiedzieć, że klub Sparta należy do jednego z największych i najlepiej rozwiniętych ośrodków siatkarskich w kraju prowadząc szkolenie już od 5 roku życia. Nasi zawodnicy, zawodniczki mają doskonałe warunki do treningu co przekłada się na ich liczne sukcesy zarówno na arenie wojewódzkiej jak i krajowej. Możemy się także pochwalić obecnością naszych zawodników, trenerów w kadrach narodowych.