Gry i zabawy z siatkówką

Zajęcia polegają przede wszystkim na oswajaniu dzieci z piłkami, grach i zabawach siatkarskich oraz integracji. Dla najmłodszych, czyli 6-latków zajęcia na hali trwają godzinę. Aby ten czas wykorzystany był efektywnie maksymalna ilość uczestników to 15 osób, to daje nam możliwość większej indywidualizacji tych zajęć i jednocześnie większego zadowolenia dzieci po każdym takim spotkaniu.

„Najważniejsze dla mnie – mówi trener Dorota Skowron – jest to, że dzieci przychodzą, że chcą tu być i w ten sposób praktykować aktywność fizyczną”.

„Praca z dziećmi to dużo przyjemności i radość. Są bardzo szczere, mówią co im się podoba, a co nie. Pomaga mi to dostosowywać te zajęcia do nich, bo mają tu przychodzić, aby oderwać się od różnych innych rzeczy i chcieć tu wracać i właśnie to staram się robić” – podkreśla nasza trenerka.

„Jeśli tylko rodzice mają taką możliwość powinni przyprowadzać dzieci, aby przede wszystkim się ruszały. Świat jest jaki jest, mamy dużo technologii, zajęcia zdalne, przez co cierpi nasze zdrowie, dlatego każdy ruch jest bardzo wskazany. Najważniejsze, aby od najmłodszych lat zastosować jakąś formę ruchu, a później dziecko samo sobie wybierze, co chciało by robić, czy trenować” – podsumowuje Dorota Skowron.

Sport w tym najmłodszym wieku to przede wszystkim zabawa. Jako klub dajemy wszystkim dzieciom możliwość styczności z siatkówką i dalszego rozwoju.

Terminy zajęć w zakładce „Trenuj z nami”