Dwa tie-breaki i dwie porażki juniorek

Punktualnie o 17:30 Nasze juniorki rozpoczęły pierwszy mecz sezonu. Sparta I od początku spotkania wypracowała sobie przewagę (10:5) nad WTS SOLNA Wieliczka II. W pierwszym secie naszym bardzo mocnym punktem okazała się zagrywka (3 asy) oraz obrona, jednak to nie wystarczyło, aby pokonać przeciwną drużynę (26:28), choć emocji w końcówce seta nie brakowało. Drugą partię to przeciwniczki rozpoczęły lepiej (8:11), przewagę utrzymały już do końca, ostatecznie wygrywając 25:21. Trzecia partia to znowu bardzo dobry początek naszych dziewczyn (7:3), ale Wieliczka nie zamierzała odpuścić i szybko zniwelowała przewagę (11:12). Naszym dziewczynom również nie można było odmówić waleczności, pełne skupienie i mamy już bardzo korzystny wynik (18:12). Udało się przedłużyć mecz i doprowadzić do czwartego seta, kończąc w pięknym stylu asem serwisowym (25:15). Czwarty set to droga z piekła do… tie-breaka, nasze juniorki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa (26:24). Piąty set jednak nie rozpoczną się dla nas najlepiej (1:6). Nasze dziewczyny walczyły dzielnie (7:9), ale to zawodniczki WTS SOLNA Wieliczka II wygrywają seta (11:15) oraz cały mecz 2:3. Wielkie brawa dla naszych juniorek za ogromną walkę!

SMS Sparta UJ Kraków I 2:3 WTS SOLNA Wieliczka II

Kilka minut później swoje zmagania rozpoczęła Sparta II podejmując TS Wisłę Kraków. W tym przypadku set również zakończył się przegraną (18:25), ale nie zabrakło walki i udanych akcji.  Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany, a udane zagrywki, w tym 2 asy serwisowe pozwoliły nam wyjść na prowadzenie (15:12) i już do końca Wisła nie mogła nas dogonić (25:19). Trzeci set od początku należał do nas, ani przez chwilę nie dałyśmy przeciwniczką dojść do głosu (25:11). Początek kolejnej partii to znowu gra punkt za punkt, ale Sparta wrzuciła wyższy bieg (12:5). Wisła popisała się dobrą zagrywką i zmniejszyła przewagę (14:13). Mimo dobrej gry naszych dziewczyn nie udało się zakończyć spotkania w czterech setach (21:25). W tym tie-breaku również nie brakowało emocji, ale zawodniczki Sparty musiały uznać wyższość przeciwniczkom (13:15). Dziewczynom również należą się wielkie brawa.

SMS Sparta UJ Kraków II 2:3 TS Wisła Kraków