MISJA KLUBU

Naszym głównym celem jest popularyzacja siatkówki. Poza tym w cyklach szkoleniowych uczymy pracy w zespole, odpowiedzialności, uczciwości i szacunku. W codziennej pracy szkoleniowej kładziemy też duży nacisk na proces nauczania, który toczy się równolegle z procesem szkolenia siatkarskiego.

Swoje cele realizujemy w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 87 w Krakowie oraz z I Liceum Ogólnokształcącym Sportowym w Krakowie (posiadającym status Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego). Jesteśmy także otwarci na młodzież spoza wspomnianych szkół, która w ramach popołudniowych treningów (często w formie zindywidualizowanej) może zdobywać i doskonalić swoje siatkarskie talenty.

W trosce o zrównoważony rozwój naszych zawodników regularnie organizujemy obozy szkoleniowo-integracyjne (w listopadzie) oraz szkoleniowo-wypoczynkowe (w sierpniu)

Szkolenia siatkarskie prowadzimy dla dzieci od 7 roku życia i kontynuujemy je aż do etapu seniorskiego.

Współpraca szkoleniowa z KS AGH umożliwia najlepszym zawodnikom rozpoczęcie siatkarskiej kariery sportowej w 1-ligowym klubie.

HISTORIA KLUBU

Uczniowski Klub Sportowy Sparta Volleyball Kraków został założony w czerwcu 2012 r. jako wspólna inicjatywa rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 87 w Krakowie oraz Dyrektora szkoły. Wspólnie z rodzicami i szkołą chcieliśmy umożliwić dzieciom i młodzieży uzdolnionym sportowo (a szczególnie mającym predyspozycje siatkarskie) szkolenie prowadzone na profesjonalnym poziomie.

Początkowo prowadziliśmy drużyny żeńskie, a od sezonu 2013/14 także męskie.

Pierwszym Prezesem został wybrany Tomasz Gajewski. Obecnie stanowisko to zajmuje Kacper Osuch.

W roku 2014 klub nawiązaliśmy współpracę z KS AGH, 1-ligowym zespołem męskiej siatkówki.

W krótkiej historii możemy się poszczycić wieloma sukcesami, o których piszemy TUTAJ.

Od września 2016 r. organizujemy cykliczny Turniej Wawelskiego Smoka, największą w Polsce południowej imprezę siatkarską dla młodzieży.