II Liga Mężczyzn: MOSiR Jasło zgarnia pełną pulę

Po bardzo dobrym, wygranym I secie przez naszą drużynę trzy kolejne partie padły łupem gości i to oni odnoszą zwycięstwo i wywożą 3 punkty z Krakowa.

Początek spotkania naszej drużyny wyglądał bardzo obiecująco. Już na dość wczesnym etapie seta udało się wypracować 3 punktową przewagę (8:5) a duża w tym zasługa dobrej grze na siatce. Niedługo potem strata Jasła wynosiła 5 oczek (11:6) kiedy dwoma skutecznymi atakami popisali się Kącki i Jarzyna. Sparta wyraźnie kontrolowała grę grając wyśmienicie w elemencie ataku (74% skuteczności w I partii) mając bezpieczną przewagę (14:8, 17:10). Przewaga lekko stopniała po asie serwisowym gości na Mateuszu Żychowiczu (19:15). Do końca partii jednak trwała gra punkt za punkt a Sparta wygrała premierową odsłonę 25:19.

Początek drugiej odsłony to dobra gra z obu stron a tablica oscylowała wokół remisu. Jako pierwszym minimalną przewagę udało uzyskać się gościom z Jasła (5:8). Przerwa na prośbę trenera Osucha niewiele pomogła a naszej drużynie przytrafił się wyraźny przestój dosłownie w każdym elemencie co lider z Jasła zaczął skrzętnie wykorzystywać i budować przewagę (5:10, 6:14). Gra drużyny Sparty dość mocno falowała a przeprowadzone zmiany też niewiele pomogły. Goście z Jasła do końca seta utrzymywali solidną zaliczkę punktową i dowieźli ja końca partii wygrywając ją 17:25.

Trzecia odsłona meczu miała bliźniaczy przebieg do poprzedniej partii. Goście z Jasła dość szybko wypracowali sobie solidną przewagę i utrzymywali ją na przestrzeni całego seta. Nasza drużyna niestety miała spore problemy w każdym elemencie, popełniając przy tym sporo błędów własnych co goście z Jasła skutecznie wykorzystywali. Set pod zupełną kontroli gości zakończony ich wygraną do 15.

Czwarta partia to już duża lepsza młodej drużyny Sparty i walka na równi z drużyną gości. Sparta dobrze weszła w partię obejmując prowadzenie 5:3 po skutecznej piłce przechodzącej Jakuba Zmarza. Spotkanie zdecydowanie nabierało charakteru mocno zaciętej walki i dobrej gry z obu stron. Przewaga Sparty urosła do 4 oczek kiedy asem popisał się Jarzyna a skutecznie na kontrze zagrał Zmarz (13:9). Przewaga Sparty nie trwała długo a goście z Jasła bardzo szybko w dużej mierze dzięki znakomitym zagrywkom doprowadzili do wyrównania 14:14. Od tego stanu na boisku byliśmy świadkami twardej męskiej walki z obu stron a żadna z ekip nie wstrzymywała ręki. Jako pierwsi przełamanie uzyskali goście skutecznie blokując Pacholskiego (18:20). W kolejnej akcji popisali się oni asem serwisowym i mieli już 3 oczka przewagi (18:21). Do końca seta podopieczni Bartłomieja Kilara nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa wygrywając seta do 21 oraz całe spotkanie 1:3.

SMS Sparta AGH Kraków – MKS MOSiR Jasło 1:3 (25:19, 17:25, 15:25, 21:25)

SMS Sparta: Jarzyna (2), Łopuch (7), Zmarz (6), Kącki (17), Klimek (2), Pacholski (4) oraz Żychowicz (L), Migała (L), Pierko (4), Bogdański, Kaźmierczak (3)

MKS: Soboń (5), Bartosik (5), Matuła (10), Czado (13), Armata (6), Lejko (1) oraz Ochoński (L), Pamuła (12)