Podsumowanie sezonu

Za nami trudny i specyficzny sezon. Sezon bez kibiców na trybunach, z zawieszaniem rozgrywek czy wymuszonymi przerwami. Nadszedł teraz czas na jego podsumowanie.

W rozgrywkach wojewódzkich w kategoriach młodzieżowych wystartowało 6 naszych drużyn: Młodzik, Młodziczka, Kadet, Kadetka oraz Junior i Juniorka. Do tego mieliśmy 3 drużyny w rywalizacji zespołów seniorskich: II Liga Mężczyzn PZPS, I liga Małopolska Mężczyzn a także I liga Małopolska Kobiet.

W rywalizacji chłopców potwierdziliśmy swoją siłę i sięgnęliśmy po 3 medale. Drużyna juniorów oraz kadetów w zdecydowanym stylu pokonała swoich przeciwników nie pozostawiając złudzeń, natomiast młodzicy stanęli na 2-gim stopniu podium ulegając w finale ekipie Dunajca Nowy Sącz.

Jako pierwsi rozgrywki centralne rozpoczęli juniorzy. W rozgrywanym na własnej sali ćwierćfinale po wielkich emocjach i bardzo dobrej grze wywalczyli awans będąc lepszym w tabeli od 3 zespołu w turnieju – Chełmca Wałbrzych o 0,03 małych punktów ! W 1/2 finału nasz zespół trafił do grupy m.in. z przyszłym mistrzem Polski (BKS Chemik Bydgoszcz) oraz półfinalistą turnieju finałowego (ECO Team AZS Stoelzle Częstochowa). Dobra postawa naszego zespołu nie wystarczyła i z Bydgoszczy wyjechaliśmy z jednym zwycięstwem pokonując na koniec UKS 13 Zielona Góra. Tym samym w klasyfikacji generalnej zajęliśmy miejsca 9-12.

Nieco młodsza drużyna kadetów w losowaniu ćwierćfinałowym trafiła do Warszawy. Po wyjściu z grupy w fazie finałowej uległa w spotkaniach przeciwko MOS Woli Warszawa i MKS-owi Będzin i skończyła turniej na IV lokacie nie uzyskując awansu do kolejnego etapu.

Najmłodsza ekipa młodzików rozpoczęła rozgrywki najpóźniej bo dopiero w czerwcu a swój turniej ćwierćfinałowy rozgrywała w Skarżysku-Kamiennej. W grupie nasza drużyna odniosła 2 zwycięstwa pokonując Wifamę Łódź oraz gospodarzy turnieju a kolejna wygrana nad Wisłokiem Strzyżów zapewniła im awans do 1/2 MP. W następnej fazie młodzicy udali się do Wrocławia a rywalami były ekipa gospodarzy, Energetyka Poznań oraz MMKS Zaksy Kędzierzyn Koźle. Niestety naszej drużynie nie udało się odnieść zwycięstwa i zakończyła rywalizację na miejscach 13-16 w klasyfikacji generalnej.

Kolejny medal Mistrzostw Małopolski padł udziałem naszych juniorek. W rozgrywanym w Tarnowie finale wojewódzkich nasz zespół pokazał się bardzo dobrej strony pokonując w półfinale gospodynie turnieju i ulegając w finale faworyzowanej ekipie z Krakowa. W rozgrywkach centralnych, nasza drużyna odpadła na etapie ćwierćfinału zajmując w turnieju VI lokatę. Warto jednak zaznaczyć, że większość zawodniczek była w wieku juniorki młodszej a nawet kadetki więc za rok z całą pewnością drużyna będzie dużo mocniejsza.

W kategorii młodziczek nasza drużyna uplasowała się na V miejscu w finale wojewódzkim. Kadetki natomiast zajęły 3 miejsce w swojej grupie i nie uczestniczyły w finale wojewódzkim.

W rozgrywkach seniorskich pierwszy raz w historii mieliśmy zespół na szczeblu centralnym. Nasza młoda drużyna składająca się głownie z juniorów rywalizowała z zespołami dużo bardziej doświadczonymi oraz ogranymi od siebie. Często nasz zespół prezentował się z dobrej strony i był w stanie rywalizować na równi z faworyzowanymi ekipami. Niestety ostatecznie nasz zespół uległ z w rywalizacji o utrzymanie i następny sezon rozegra w I lidze Małopolskiej.

Nasza druga męska drużyna seniorów, w której w skład wchodzili kadeci wystartowała w rozgrywkach I ligi Małopolskiej. W rundzie jesiennej pomimo zaprezentowanego dobrego poziomu zajęliśmy miejsce spadkowe i rundę wiosenną nasz zespół miał rozegrać na poziomie II Ligi Małopolskiej. Ostatecznie nasz zespół skończył rozgrywki na V miejscu grupy zachód II ligi Małopolskiej.

Nasze seniorki w której skład wchodziły juniorki oraz kadetki rywalizowała w rozgrywkach II Ligi Małopolskiej. Nasza ekipa zaprezentowała się z dobrej strony i rozgrywki zakończyła na II miejscu.

Kolejne medale do kolekcji w tym sezonie dołożyli nasi 4-klasiści, którzy wygrali złoty medal w kategorii dwójek chłopców oraz drużyna czwórek chłopców, która sięgnęła po srebrne medale. Obie drużyny wezmą udział w ogólnopolskim finale Kinder+Sport, który jest zaplanowany na sierpień.

Taki to był sezon w wykonaniu SMS Sparty Kraków. Był on trudny, ale udany dla naszych zespołów. Z całą pewnością granie bez kibiców na trybunach nie było łatwe. Wielokrotnie się przekonywaliśmy, że kibice Sparty potrafią dać wiele drużynie i razem jesteśmy dużo silniejsi. Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie będziemy razem z Wami walczyć o najwyższe cele i dawać 100 a nawet i 200% na parkiecie.

Pragniemy podziękować wszystkim partnerom klubu za wsparcie i zaangażowanie, bez których wiele rzeczy nie udało by się zrobić. Podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy niejednokrotnie wspierali klub w wielu inicjatywach.

Sezon 2020/2021 przechodzi już do historii. Do zobaczenia w kolejnym !