Młodzicy z awansem do 1/2 MP. Juniorzy kończą na miejscach 9-12

W rozgrywanym w Skarżysku Kamiennej Ćwierćfinale MP młodzików nasz zespół zajął 2 miejsce i uzyskał przepustkę do gry w następnej fazie. Ekipa Juniorów w Bydgoszczy zajęła 3 miejsce i zakończyła rozgrywki na miejscach 9-12.

#Młodzicy

Ekipa młodzików start w ćwierćfinałach inaugurowała spotkaniem przeciwko Wifamie Łódź. Po wyrównanym i trudnym pojedynku okazała się lepsza wygrywając tie-breaku 16:14.

W kolejnym starciu ekipie trenerów Adama Fedorka i Romana Kąckiego przyszło rywalizować z gospodarzami turnieju – STS Skarżysko Kamienna. Podobnie jak w spotkaniu z Wifamą do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. W nim to znów nasza ekipa byłą górą i fazę grupową zakończyła z bilansem 2-0.

W fazie finałowej turnieju, w której grały 4 drużyny (po 2 najlepsze z obu grup) rywalizowano „na krzyż”. Kolejną przeszkodą do pokonania była drużyna Wisłoka Strzyżów. Po bardzo zaciętym 1-szym secie którego Sparta wygrała 29:27, druga partia to zdecydowana przewaga zespołu z Krakowa i wygrana do 18. Tym samym to zwycięstwo zapewniło naszemu zespołowi awans do fazy półfinału Mistrzostw Polski.

Ostatniego dnia turnieju nasz zespół grał o miano zwycięzcy a przeciwnikiem była KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu musieliśmy jednak uznać wyższość rywali przegrywając w setach do 22 i 27.

#Juniorzy

W pierwszym starciu naszej drużynie przyszło rywalizować z gospodarzami turnieju – ekipą BKS Chemik Bydgoszcz. Pierwsza partia tego spotkania to dominacja zespołu z Bydgoszczy. Od początku seta narzucili oni bardzo dużą presję w polu serwisowym co znacząco utrudniało grę naszej drużynie. Mała skuteczność w ataku a także wykorzystywane kontry przez Bydgoszczan pozwoliły im wygrać seta do 11.

Po „zimnym prysznic” w pierwszej partii nasza drużyna szybko się otrząsnęła i od początku drugiej odsłony walczyła z gospodarzami jak równym z równym. Przy stanie 10:11 w polu serwisowym na zmianie pojawił się Bartłomiej Ryba i dzięki jego mocnym zagrywkom naszej drużynie udało się zanotować 4 punkty z rzędu i wyjść na 3-punktowe prowadzenie (14:11). Od tego stanu nasza drużyna cały czas trzymała rywali na dystans 2-3 punktów. Niestety w końcówce seta przy stanie 20:17 Bydgoszczanie posyłali potężne zagrywki na drugą stronę i udało im się przechylić 2 seta na własną korzyść (22:25).

3 set wyglądał bardzo podobnie jak druga partia a zespoły rywalizowały punkt za punkt. Dopiero w końcowej fazie seta gospodarzom udało się odskoczyć na kilka oczek i doprowadzili przewagę do końca wygrywając seta do 20 i całe spotkanie 3:0

W drugim spotkaniu naszą drużynę czekała równie ciężka przeprawa a rywalem była ekipa ECO Team AZS Stoelzle Częstochowa. Początek meczu należał do Częstochowian, którzy szybko wypracowali sobie 4 punktową przewagę (5:9). Dobra gra naszej drużyny pozwalała na ciągły kontakt punktowy z rywalem jednak decydujący punkt w secie zdobyli rywale i to oni zapisali na koncie premierową odsłonę (22:25).

Druga partia to jednak niestety wyraźna przewaga rywali od samego początku seta i kontrolowanie seta przez cały dystans. Nasz zespół miał problem z dokładnym przyjęciem zagrywki a także zawodziła skuteczność w ataku. Ostatecznie set wygrany przez Częstochowian do 17.

Od początku 3 odsłony nasza drużyna wróciła do dobrej gry, czego efektem był wynik na tablicy wyników (10:8). Oba zespoły wysoki wyrównany poziom, a żadnej drużynie nie udało się osiągnąć większej niż 2 punktowej przewagi. W końcówce seta to jednak zespół rywali przechylił szalę na swoją korzyść i zwyciężył do 22 oraz całe spotkanie 3:0. Niestety w kolejnym spotkaniu Bydgoszczanie pokonali gości z Zielonej Góry i tym samym straciliśmy szanse na awans do finałów MP.

W ostatnim dniu turnieju nasza drużyna w bezpośrednim meczu o 3 miejsce w turnieju rywalizowała z zespołem UKS 13 Zielona Góra. Oba zespoły pomimo braku szans na awans przystąpiły do tego spotkania bardzo zdeterminowane i widać to było od pierwszej piłki. Pierwsza partia tak jak zresztą całe spotkanie miała bardzo wyrównany przebieg a tablica wyników najczęściej oscylowała wokół remisu. Premierowa odsłona padła naszym łupem a skutecznym atakiem z lewego skrzydła przy stanie 24:23 popisał się Michał Pierko.

Druga partia to jeszcze lepsza gra naszej drużyny co też miało przełożenie na wynik. Bardzo skuteczna gra na siatce i mocna zagrywka pozwalała nam na utrzymywanie 3-4 punktowej przewagi na dystansie całego seta. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:20 dla Sparty.

Kolejna, trzecia partia to ponownie wyrównana walka z obu stron. Podobnie jak w pierwszym secie oba zespoły nie pozwalały sobie na jakąkolwiek stratę punktową do rywala. Tym razem to rywale w końcówce seta byli bardziej skuteczniejsi i przedłużyli ten mecz wygrywając seta do 21.

W kolejnej partii oba zespoły znów się „zwarły” a tablica najczęściej pokazywała remis. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 20 punktu. W końcowej fazie nasza drużyna popisała się super grą na siatce i dzięki temu wygrała seta do 22 oraz całe spotkanie 3:1.