Żegnamy się z II ligą…

W trzecim spotkaniu rywalizacji play-out nasz zespół uległ AKS Resovii Rzeszów i w przyszłym roku nie zagra w II lidze

Początek spotkania to walka punkt za punkt (5:5, 8:8). W drugiej fazie seta Rzeszowianom kilkukrotnie udało powstrzymać ataki Sparty a także skutecznie skontrować i wyszli na kilku punktowe prowadzenie (12:16). Sparcie błyskawicznie udało się dogonić rywali a duża w tym zasługa zagrywek Bogdańskiego (16:16). Dobre spotkanie po strony Sparty rozgrywał Klimek a po jego dwóch kolejnych atakach nasz zespół prowadził 20:17. Sparta skutecznie kończyła swoje akcje po przyjęciu i była blisko wygrania pierwszej partii (23:20). Niestety 2 skuteczne bloki w wykonaniu Zająca oraz Iszczuka spowodowały remis na tablicy wyników (23:23). Niestety po przerwie na żądanie trenera Osucha to goście wygrali dwie kolejne akcji odnosząc zwycięstwo w pierwszym secie (23:25).

W drugiej partii lepszy start zanotowali goście i prowadzili 5:7. Pomimo dobrej postawy Sparty to Rzeszowianie cały czas byli na minimalnym 2-3 punktowym prowadzeniu. Przy stanie 10:13 piłkę przechodzącą skończył rozgrywający gości i przewaga urosła do 4 oczek. Błąd w ataku zawodnika gości pozwolił gospodarzom ponownie na zbliżenie się do rywala (14:16). Niestety zawodnicy AKS-u szybko wrócili do 4 punktowego prowadzenia, którego nie oddali do końca i wygrali partię 25:21.

Trzecią partię od mocnego uderzenia rozpoczęli Resoviacy, którzy dzięki dobrej postawie w polu serwisowym objęli prowadzenie 5:1. Goście kontynuowali dobrą postawę a także sukcesywnie powiększali przewagę (6:12). Gospodarze po słabym fragmencie wrócili do lepszej gry co też zaowocowało częściowym zniwelowaniem strat. Udane kontry w wykonaniu Zawadzkiego i Łopucha zbliżyły oba zespoły na dwa oczka (13:15). Będący na fali Spartanie złapali w tym fragmencie „wiatr w żagle” i skutecznie doprowadzili do wyrównania (16:16). Niestety od tego momentu znów do głosu doszli gości i po udanych akcjach znów wrócili do przewagi (17:21). Do końca seta goście nie oddali już prowadzenia i wygrali 25:21 a także całe spotkanie 3:0.

SMS Sparta AGH Kraków – AKS Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

SMS Sparta: Bogdański (4), Klimek (12), Łopuch (4), Pierko (2), Zmarz (5), Pacholski (4) oraz Żychowicz (L), Migała (L), Zawadzki (7)

AKS Resovia: Słotarski (1), Iszczuk (16), Baran (5), Zając (3), Puczkowski, Kufel (8) oraz Szytuła (L), Kałucki (5), Soboń