II Liga Mężczyzn: Niemoc trwa

Nasza drużyna odniosła trzecia porażkę z rzędu. Tym razem we własnej hali uległa ekipie GKPS Gorlice 0:3.

Po dwóch spotkaniach przeciwko Arce Tempo Chełm oraz AKS Resovii Rzeszów, w których Sparcie nie udało się zapunktować zespól Kacpra Osucha bardzo liczył na przełamanie i zwycięstwo w starciu z Gorlicami.

Premierowa odsłona od samego początku toczyła się punkt za punkt. Pierwsza minimalna przewagę udało się uzyskać gościom, którzy wyszli a 2 oczka z przodu (8:10). Sparta nie tylko szybko odrobiła stratę, ale tez zanotowała mini serie, dzięki której odskoczyła rywalom a 4 punkty (17:13). Niestety przewaga Sparty długo nie trwała a goście szybko doprowadzili do remisu po 18 ale tez wyszli na prowadzenie (18:20). Końcówka partii to brak skuteczności gospodarzy w elemencie ataku a także błędy własne co przyczyniło się do zwycięstwa gości w pierwszej partii 21:25.

Druga partia równie jak pierwsza to nieustanna walka punkt za punkt. Gra Sparty tego dnia „nie kleiła” się najlepiej. Gospodarzom brakowało skuteczności w ataku a do tego popełniali zbyt dużo błędów własnych. Przeprowadzona podwójna zmiana w postaci Michała Bogdańskiego oraz Igora Zawadzkiego nie wpłynęły znacząco na obraz gry. W końcówce partii gościom udało się odskoczyć na 3 oczka (18:21). Przy stanie 22:23 w polu serwisowym pomylił się Łopuch i goście mieli pierwsza piłkę setowa (22:24). W następnej akcji tym samym „odwdzięczył się” Turek a przy drugiej piłce setowej Zmarz zatrzymał Maniaka na lewym skrzydle i mieliśmy grę a przewagi (24:24). Kolejna piłkę setowa dla gości dal będący dobrze dysponowany atakujący gości Szpyrka (24:25). Set zakończył się pomyłką w ataku kapitana Sparty Romana Kąckiego.

Trzeci set bliźniaczo przypominał poprzednia odsłonę. Żadnej z drużyn na przestrzeni seta nie udało się uzyskać większej przewagi niż 2 punkty. Set rozstrzygał się a przewagi, a w nim mieliśmy prawdziwa grę nerwów. Lepszymi okazali się w niej goście wygrywając seta 27:29 oraz cale spotkanie 0:3 wywożąc z Krakowa 3 punkty.

SMS Sparta AGH Kraków – GKPS Gorlice 0:3 (21:25, 24:26, 27:29)

SMS Sparta: Kącki (13), Zmarz (11), Jarzyna (1), Pacholski (3), Klimek (8), Łopuch (12) oraz Zychowicz, Migała, Zawadzki (5), Bogdański (2)

GKPS: Szpyrka (17), Turek (5), Maniak (6), Krupczak (9), Nikiel (3), Ludwin (11) oraz Kaszyk