II Liga Mężczyzn: Sroga lekcja

Dotkliwiej porażki doznała nasza drużyną w starciu z Arka Tempo Chełm. Goście zagrali kapitalne zawody i pewnie wygrali spotkanie w trzech setach.

Początek spotkania nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa podopiecznych Stanisława Czarneckiego. Pierwsze piłki toczyły się punkt za punkt (4:6, 9:8) a obie drużyny bardzo dobrze grały w pierwszej akcji po przyjęciu. Po stronie gospodarzy Jarzyna często uruchamiał środkowego Zmarza, a w szeregach gości prym wiedli skrzydłowi – Rejowski oraz Czarnecki. W kolejnych akcjach goście posyłali bardzo moce zagrywki na druga stronę, Sparta miała problem w elemencie ataku i Chełmianom udało się zbudować 4 punktowa przewagę (10:14). Przerwa na żądanie Kacpra Osucha niewiele pomogła a goście dalej mocno zagrywali bardzo utrudniając grę gospodarzom. Do koca seta siatkarzom Arki jeszcze udało się powiększyć wyraźną już przewagę i wygrali seta do 15.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli młodzi Spartanie, wychodząc na 3 punktowe prowadzenie (6:3, 8:5). Niestety goście bardzo szybko zniwelowali stratę i doprowadzili do remisu 9:9. Co więcej dzięki 2-óm blokom Rejowskiego i skutecznej kontrze w wykonaniu Czarneckiego wyszli na prowadzenie (10:13). 2-3 punktowa gości utrzymywała się przez dalszą część seta. Przy stanie 21:23 asem serwisowym popisał się Michał Pierko i gospodarze mieli rywali na kontakt (22:23). Niestety 2 kolejne akcje padły łupem gości i to oni zapisali seta na swoje konto.

Trzecia partia to już swoisty koncert gry w wykonaniu Arki. Już na starcie dzięki kapitalnej grze w polu serwisowym i wykorzystywanych kontrach mieli 5 oczek z przodu (2:7). Sparta jednak po trudnym początku wróciła do lepszej gry i zmniejszyła przewagę (7:9, 9:11). Niestety w drugiej fazie seta goście wrócili do przewagi z początku seta a następnie koncert w polu zagrywki zaprezentował atakujący gości Paweł Rejowski posyłając kilka asów pod rzad. Set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości 12:25 oraz całe wygraną 0:3.

SMS Sparta AGH Kraków – Arka Tempo Chełm 0:3 (15:25, 22:25, 12:25)

Sparta: Kącki (7), Zawadzki (9), Pacholski (3), Jarzyna (1), Zmarz (8), Łopuch (2), oraz Żychowicz (L), Migała (L), Pierko (3), Bogdański

Arka: Rejowski (22), Giza (7), Misztal (4), Olejniczek (1), Kociuba (7), Czarnecki (14) oraz Piłat (L), Gosik, Wlaź