II Liga Mężczyzn: Udany początek roku

Bardzo dobrze zainaugurowała nowy rok nasza drużyna wygrywając pewnie w Ropczycach 3:1.

Początek spotkania w wykonaniu Krakowian był obiecujący. Już na początku pierwszej partii, dzięki dobre grze w polu serwisowym Sparcie udało się zbudować kilku punktową przewagę (8:4, 10:7). Niestety podopiecznym Osucha przytrafił się chwilowy przestój, czego dużą zasługą była mocna zagrywka Paszka i gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie (12:10). W środkowej fazie seta trwała walka za punkt. W końcówce partii nasz zespół popełnił kilka niewymuszonych błędów własnych co pozwoliło zbudować Ropczyczanom kilka punktów przewagi i doprowadzić seta do końca.

Druga odsłona miała niemal identyczny przebieg jak pierwsza. Sparta już na początku seta odskoczyła od rywala (5:1, 8:4). Podopieczni Stanisława Pieczonki mieli problemy ze skutecznością w ataku co goście skutecznie wykorzystywali. Tym razem Krakowianie grali pewnie przez cały set utrzymując bezpieczną 3-4 punktową przewagę. Ostatecznie set dla Sparty 25:20.

Kolejny set to od samego początku wyrównana walka a tablica wyników długi okres pokazywała wynik remisowy. Pierwsze przełamanie nastąpiło w środkowej fazie seta, kiedy gościom dzięki udanej kontrze a także błędzie w ataku gospodarzy wyszli na 3 punktowe prowadzenie (14:11). Od tego momentu Spartanie utrzymywali niewielką 2-3 punktową przewagę. W końcówce partii przy stanie 21:19 asem popisał się Golesz i przewaga Sparty była już minimalna. Przerwa wzięta na prośbę trenera Osucha dobrze wpłynęła na zespół, który po przerwie zdobył 4 punkty z rzędu i wygrał seta do 20.

Czwartą partię znów ponownie lepiej rozpoczęli goście (6:4). Sparta utrzymywała rywala na dystans a liczne zmiany poczynione przez trenera gospodarzy nie wpłynęły na obraz meczu. Goście skutecznie utrudniali grę swoim rywalom w elemencie przyjęcia posyłając trudne zagrywki. Przewaga Sparty sukcesywnie rosła i po kolejnej już kontrze wynosiła 6 punktów przewagi (15:9). Do końca seta Sparta kontrolowała wynik nie dając się zbliżyć rywalowi. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się wygraną Sparty do 19 oraz całe spotkanie 3:1.

Błękitni Ropczyce – SMS Sparta AGH Kraków 1:3 (25:22, 20:25, 20:25, 19:25)

Błękitni: Kij (9), Waszczuk (3), Golesz (15), Komar (6), Świeczka (4), Paszek (11), Pondel (1), Michoń (3) oraz Gąsior (L)

SMS Sparta: Jarzyna (1), Kącki (17), Zawadzki (15), Zmarz (15), Łopuch (15), Pacholski (5) oraz Żychowicz (L), Migała (L)