II Liga Mężczyzn: Przełamanie własnej hali

Aż 6 spotkań czekała nasza drużyna na odniesienia zwycięstwa na własnej hali. I w końcu jest ! We wczorajszym spotkaniu po bardzo dobrzej grze pokonujemy Extrans Sędziszów Małopolski 3:0!

Spotkanie z „wysokiego C” zaczęli goście, którzy posyłając 2 bardzo mocne zagrywki wyszli na prowadzenie 1:4. Niedługo potem tym samym zrewanżował się bardzo dobrze dysponowany tego dnia Igor Zawadzki i Sparta szybko doszła rywala (7:7). Efektowny blok Pacholskiego na Kusiorze dał gospodarzom minimalne prowadzenie (9:8). Bardzo dobre zawody na początku spotkania rozgrywał atakujący gości Marcin Marciniak i po kolejnej jego akcji wyprowadził swoją ekipę na jedno oczko z przodu (10:11). Przy stanie 13:14 gościom skutecznie udało się wyprowadzić 2 kontry i odjechali oni na 3 oczka (13:16). Czas wzięty przez trenera Osucha pozytywnie wpłynął na zespół, który błyskawicznie zniwelował przewagę doprowadzając do remisu po 17. Przy stanie 18:18 skutecznym blokiem popisał się Pacholski, w następnej akcji gości uderzyli piłkę w aut i Krakowianie prowadzili 20:18. Końcówka I seta upływała pod grą punkt za punkt a wiodącą rolę po stronie gospodarzy w tym momencie grał Kącki. Przy stanie 23:21 błąd techniczny popełnił rozgrywający gości i Sparta miała pierwszą piłkę setową. Seta efektownym blokiem na środku zakończył Jakub Zmarz (25:21).

Drugą partię podobnie jak pierwszą lepiej zaczęli goście. Przy stanie 3:3 dzięki dobrej zagrywce i bloku na skrzydle objęli prowadzenie 3:5. Przewaga wzrosła do 3 oczek (4:7) po skutecznym ataku z lewego skrzydła przyjmującego gości Małka. Sparta miała problemy w elemencie ataku co goście skrzętnie wykorzystywali. Bardzo dobry fragment gry gości przyniósł pozwolił im objąć wyraźne prowadzenie (10:15). Sygnał do ataku po stronie Sparty dzięki fenomenalnym zagrywkom Zawadzki. Gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty i dojść rywala na kontakt (14:16). Kolejne 2 akcje padły łupem podopiecznym Osucha i gospodarzom udało się całkowicie zniwelować przewagę gości (16:16). Niestety 2 kolejne akcje to 2 błędy na siatce naszej drużyny i Extrans znów prowadził (16:18). Przy stanie 18:18 na lewej stronie Jarzyna zablokował Bilskiego i Sparta wyszła na 1-oczko z przodu. Dobrze na środku siatki spisywali się Pacholski ze Zmarzem a po ataku tego drugiego Sparta prowadziła 20:19. Po chwili piłkę aut posłali goście i Krakowianie objęli 2-punktowe prowadzenie (21:19). Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 23:21. W tym momencie piłkę przechodząca skończył Łopuch, co dało pierwszą piłkę setową (24:21). Gościom udało się obronić pierwszą i drugą piłkę setową dzięki skutecznemu atakowi oraz zatrzymaniu Zawadzkiego. Seta atakiem z prawego skrzydła zakończył Zawadzki (25:23).

Początek trzeciej odsłony meczu upływał pod grą punkt za punkt. Oba zespoły dobrze radziły sobie w pierwszej akcji po przyjęciu i nie dawały odskoczyć rywalowi. Pierwszą przewagą punktową udało się wypracować Sparcie a duży wkład miał w to Zmarz dzięki mocnej zagrywce (11:8). Będąca w dobrej dyspozycji tego dnia Sparta od tej pory kontrolowała grę, trzymając rywala na dystans kilka punktów (16:12, 19:15). Końcówka seta to jednej strony pokaz bardzo dobrej siatkówki gospodarzy i błędy gości. III partia zakończyła się wynikiem 25:17 a całe spotkanie 3:0.

SMS Sparta AGH Kraków – Extrans Sędziszów Małopolski 3:0 (25:21, 25:23, 25:17)

SMS Sparta: Kącki (13), Jarzyna (1), Zmarz (11), Łopuch (6), Pacholski (7), Zawadzki (14) oraz Migała, Żychowicz

Extrans: Polek, Kusior (3), Perłowski (5), Małek (9), Marciniak (16), Bilski (6) oraz Szczęch (L)