II Liga Mężczyzn: Lider za mocny

Bez niespodzianki w Krakowie. Lider tabeli Enea KKS Kozienice w 3 setach wygrywa z SMS Spartą AGH Kraków.

Premierowa odsłona meczu miała wyrównany początek (5:5). Dopiero po udanej kontrze gości objęli oni 2-punktowe prowadzenie (6:8). Młodzi gracze Sparty dobrze radzili sobie w ataku dzięki czemu cały czas utrzymywali kontakt punktowy. (12:14) a nawet doprowadzić do remisu po 17. W drugiej części seta błędy własne pozwoliły jednak zbudować gościom kilka punktów przewagi. Pierwszy set zakończył się wygraną gości do 20.

Druga partia od początku do końca miało jednostronny przebieg a lider z Kozienic zupełnie zdominował wydarzenia na parkiecie. Już na początku goście odskoczyli na 5 punktów przewagi (3:8). Chociaż drużyna Sparty po słabym początku wróciła do lepszej gry goście cały czas wysoko prowadzili (10:16). Silne zagrywki oraz skuteczna gra na siatce i Kozieniczanie byli bardzo blisko wygrania seta (11:21). Set pod zupełną dominacją gości zakończył się 13:25.

Po wysoką przegranej partii podopieczni Osucha nie zamierzali się poddawać i dobrze rozpoczęli seta (8:7). Oba zespoły prowadziłi wyrównaną, męską walkę a wynik oscylował wokół remisu (12:12, 15:15). Przy stanie 20:20 w ataku pomylił się atakujący gości i gospodarze nieznacznie prowadzili w końcówce seta (21:20). Przy stanie 22:23 dla gości asem serwisowym popisali się Kozieniczanie i mieli onie pierwszą piłkę meczową (22:24). Pierwszą piłkę meczową dzięki skutecznemu atakowi Łopucha udało się Sparcie obronić. W kolejnej akcji skutecznie na lewym skrzydle zaatakował Kędra i Enea KKS wygrał seta 23:25 oraz całe spotkanie bez straty seta.

SMS Sparta AGH Kraków – Enea KKS Kozienice 0:3 (20:25, 13:25, 23:25)

SMS Sparta: Michalski (1), Kącki (14), Łopuch (10), Pacholski, Zmarz, Klimek (2) oraz Hotloś, Żychowicz, Migała, Pierko

Enea KKS: Oroń (14), Kwiecień (2), Kędra (11), Koryciński (3), Ostrowski (7), Jeziorowsk (4) oraz Głogowski, Kałas (4), Skałbania (1)