FWJ – podsumowanie

Dzisiaj zakończył się Finał Wojewódzki Juniorów w piłce siatkowej mężczyzn.

W ostatnim dniu rozegrane zostały 2 spotkania. Najpierw w meczu o 3 miejsce stanęły naprzeciwko siebie drużyny UKS Hutnik Wanda Kraków i UMKS Kęczanin Kęty. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się hutnicy pokonując Kączanina 3:1. Hutnik Wanda jako pierwsza drużyna z Małopolski zameldowała się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

O godzinie 13 na parkiet wyszli zawodnicy MKS Andrychów i SMS Sparta AGH Kraków. Spartanie, oddając andrychowianom jednego seta, zapewnili sobie zwycięstwo i tytuł Mistrza Małopolski Juniorów. Obydwaj finaliści przechodzą do dalszych rozgrywek, których stawką jest tytuł Mistrza Polski Juniorów.

6. SKPS Dunajec Nowy Sącz.

Trzy pierwsze zespoły awansują do fazy ćwierćfinałowej i będą reprezentować małopolską siatkówkę na arenie ogólnopolskiej.

MVP turnieju został wybrany nasz zawodnik Michał Pierko, który w meczu finałowym zdobył 22 punkty przy skuteczności w ataku 52% a w przyjęciu 50 %. Na swoim koncie zapisał też 5 asów serwisowych.

W meczu finałowym na wyróżnienie zasłużyli także:
Mateusz Żychowicz z przyjęciem 63% ( wtym 38% perfekcyjnego)
Patryk Szymczyk z 56% przyjęciem
Mateusz Wójcik z 3 punktowymi blokami.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, kibicom i wszystkim, którzy zapewnili wspaniałe siatkarskie widowisko.

A już w najbliższy piątek, 14 lutego, rozpoczynamy Finał Wojewódzki w kategorii kadetów, na który serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.