Podsumowanie sezonu 2018/19

Pierwszy raz w historii klubu zameldowaliśmy się na miejscach medalowych w pięciu kategoriach rozgrywkowych!

Młodzicy z rocznika 2004 pod wodzą trenera Fedorka nie pozostawili wątpliwości kto jest najlepszy w województwie i zasłużenie sięgnęli po złote medale pokonując Volley Brzesko i LKS Bobowa. Niestety zmagania na arenie krajowej zakończyli już na ćwierćfinale, ale miejmy nadzieję, że to tylko dodatkowy bodziec do jeszcze lepszej pracy i gorąco wierzymy w lepsze za rok wyniki. Warto też odnotować, że ich młodsi o rok koledzy kierowani przez trenera Głowackiego także startowali w rozgrywkach młodzika Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej i zajęli 10 pozycję.

Rozgrywki kadeta były bezapelacyjnie zdominowane przez dwa zespoły: Spartę AGH Kraków oraz Dunajca Nowy Sącz. W finale wojewódzkim oba zespoły pokazały swoją siłę i bez przeszkód zameldowały się w ścisłym finale. Ostatecznie nasza drużyna złożona z rocznika 2002 i 2003 pod wodzą trenera Gajewskiego musiała po wyrównanym i trudnym meczu uznać wyższość gospodarzy i zgarnęła srebrne krążki. To jednak był tylko wstęp do tego co miało ich czekać za kilka tygodni a mianowicie walki w ćwierćfinale. Nasi gracze zostali przydzieleni do rywalizacji w Kielcach gdzie czekały na nich m.in. MOS WOLA Warszawa, Skra Bełchatów czy Plas Kielce. Ostatecznie po niesamowitej walce i determinacji zameldowali się w najlepszej dwójce zespołów całego turnieju i mogli cieszyć się z awansu do półfinału MP. A w nim przyszło rywalizować z dobrze nam znanym Dunajcem Nowy Sącz, Gwardią Wrocław oraz Wifamą Łódź. Niestety dla nich dwa pierwsze mecze z Dunajcem i Gwardią zakończyły się przegraną w pięciu setach i oznaczało to koniec marzeń o finałach. Na poprawę humorów turniej zakończyli wygraną pokonując 3:2 Wifamę Łódź.

Powody do radości dostarczyła nam także najstarsza grupa wiekowa w klubie, czyli ekipa juniorów. Podopieczni trenera Osucha bez żadnych przeszkód zameldowali się w finale wojewódzkim licząc w nim na złoty krążek. Niestety ten nie poszedł do końca po ich myśli ostatecznie zostając brązowymi medalistami za drużyną Dunajca Nowy Sącz i Kęczanina Kęty a przed Hutnikiem Kraków. W ćwierćfinale MP zostali przydzieleni do bardzo mocnej grupie w Nysie i niestety zakończyli przygodę na tym etapie.
Dużo lepiej zakończyli oni rozgrywki II ligi małopolskiej (IV liga). Po trudnym sezonie, rywalizując z drużynami seniorskimi w ostatnim decydującym o mistrzostwie spotkaniu pokonali na wyjeździe ekipę Gryfu Brzesko po tie-breaku tym samym zostając mistrzami II ligi małopolskiej i świętując awans do I ligi!
To jednak nie wszystko! Zawodnicy Sparty AGH a na co dzień uczniowie I Liceum Sportowego w Krakowie wygrali rozgrywki wojewódzkie kwalifikując się finałów ogólnopolskich – Licealiadzie w Ostródzie. Na nich nasz zespół musiał uznać wyższość rywali w grupie z Sulęcinem i Warszawą i dane im było walczyć o miejsca 9-14. W tych meczach pokazali swoją siłę i zostali sklasyfikowani na 9 miejscu.

Ponadto warto nadmienić, że każdy z tych zespołów brał częsty udział w ogólnopolskich czy zagranicznych turniejach towarzyskich, z których często wracali w roli medalistów.

Intensywny rok pracy i zmagań turniejowych również za zawodnikami i zawodniczkami wraz z ich trenerami – trenerką Nowak, Sobol i trenerem Buszydło oraz Fedorkiem z kategorii mini-siatkówki, czyli klas 4-6. Przez cały rok rywalizowali oni w kilkunastu turniejach wojewódzkich oraz towarzyskich niejednokrotnie przywożąc medale i statuetki. Do sukcesu należy brązowy medal w rozgrywkach wojewódzkich w kategorii trójek chłopców

Poza zmaganiami sportowymi odnieśliśmy także wiele innych sukcesów na innych polach w postaci np. znakomitej organizacji turnieju Wawelskiego Smoka, który gromadzi najlepsze młodzieżowe drużyny w tym kraju czy pozyskania nowych partnerów m.in. Tauron Areny. Warto także powiedzieć, że mamy swoich reprezentantów w składach i sztabach młodzieżowych reprezentacji Polski.

To wszystko efekty ciężkiej pracy zawodników, którym należą się serdeczne gratulacje, ale także ich trenerów, którzy włożyli niesamowicie dużo wysiłku i determinacji w swojej pracy. Cały sztab szkoleniowy Sparty AGH wykonał ogromną pracę nie tylko w rozwój sportowy zawodników, ale także klubu.

Podziękowania również dla zaprzyjaźnionych klubów, które zdecydowały się wypożyczyć zawodnika do naszego klubu. To także Wasz sukces!

Bez wątpienia należy również podkreślić i docenić liczne działania rodziców aktywnie działających na rzecz rozwoju i promocji klubu, partnerom wspierających klub a także całemu zarządowi i każdemu pracownikowi klubu, który dla nas działa. Jesteście dla Nas bardzo ważni!

Taki był ten sezon w wykonaniu Sparty AGH Kraków. Przed nami zasłużony odpoczynek a po niej powrót do ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie zespoły pokażą jeszcze lepszy poziom sportowy i dostarczą Nam wszystkim jeszcze więcej powodów do radości!

© UKS SPARTA AGH KRAKÓW - - - Polityka prywatności